Community
Showing results for 
Search instead for 
Do you mean 
Reply

Monitory CRT, LCD oraz LED

New Member
Posts: 1
Country: USA

Monitory CRT, LCD oraz LED

[ Edited ]


Na obecnym rynku sprzedaży możemy dostać dosłownie mętliku. Z monitorami jest tak samo, ponieważ teraz istnieją trzy ich modele, a mianowicie CTR, LCD oraz od niedawna model LED. Już teraz same oznaczenia mówią nam niewiele, więc podpowiemy, jak odnaleźć się w gąszczu tych nowinek.
CRT jest modelem standardowym, który powoli wychodzi z użytku, ale nadal ma wielu użytkowników i zwolenników, a to między innymi dzięki niezawodności, mimo dosyć słabej jakości obrazu. Poza tym, ten model monitora pobiera znacznie więcej energii, jeśli porównujemy go do innych.
Jednym z nowszych i coraz powszechniejszych monitorów w sprzedaży jest LCD. Skrót pochodzi od Liquid Crystal Display. W skrócie, jego działanie polega na przejściu światła przez powłokę zbudowaną z ciekłych kryształów, co pod wpływem prądu powoduje ich ruch. Ten monitor coraz bardziej tanieje i jest stosowany niemal w każdym typie urządzeń przeznaczenia domowego. Pobiera on stosunkowo mniej energii niż wcześniej wspomniany podstawowy agd i rtv model CRT, ale nie jest to akurat duża różnica. Co więcej, dobrze trzeba dobrać jego parametry i dowiedzieć się o nim najwięcej przed lub podczas zakupu, ponieważ jeśli nie jesteśmy zbyt zorientowani w temacie, sprzedawca może nam wcisnąć sprzęt z niższej półki, zachwalając jego niską cenę, co nie oznacza dobrej jakości.
Kolejnym modelem wartym omówienia są monitory LED. Rozwijając skrót – Light Emiting Diode – możemy od razu wyjaśnić jednym zdaniem sposób jego działania. Takiego typu sprzęt do swojego funkcjonowania potrzebuje niewielkich diod LED, emitujących światło monochromatyczne, które nie wymaga zbyt dużego wkładu energii, zatem jest to technika energooszczędna. Ekrany takich monitorów wyposażone są w trzy rodzaje diod LED, a mianowicie w czerwone, niebieskie i zielone, oraz świecą one różną intensywnością, dając w efekcie mieszaninę barw. Dzięki takiemu postępowi technicznemu możemy uzyskać bardzo wyraźny obraz oraz model będzie zajmował znacznie mniej miejsca. Poza tym, jak przed chwilą zostało to już wspomniane, pobiera on znaczne mniej energii w porównaniu z modelem CRT oraz LCD. Jedyną obecną jego wadą jest stosunkowo wysoka cena.
Jak widzisz, kupno takiego sprzętu może być łatwe, należy tylko trochę rozeznać się w temacie i wszystko jest dla nas jasne. Zachęcamy do kupna nowych modeli.

Platinum Elite Contributor
Posts: 14,603
Country: Australia

Re: Permissions and Licenses

1. Yes... you should speak to an ACT! Consultant

2. Field level security is available in the Premium version of ACT!
Bronze Contributor
Posts: 955
Country: Australia

Re: Permissions and Licenses

As Michael says might be best to speak with a consultant as the biggest difficulty I come across is getting the sharing and the permissions to work successfully on small networks. sure you can give it a go but is your time worth wasting up to 4-5 hours for 3 users or get someone in to do it for you who might take a couple of hours.

 

There are some tools out there to hide a field but there are a number of other ways a user can get to display the field. While the premium version does allow for security on the field it does not let you hid it on the layout. Before you purchase it may be a good idea to speak to a consultant in your area who may be able to negotiate a good deal to update to the premium version and purchase the additional licenses at the same time.

Paul Buchtmann
pbuchtmann@ozemail.com.au Australia
Australia's First ACT Consultant (1989)

FREE Record History to change default to Call or To-Do for ACT! 2010-2012 versions. Custom versions also available.